Pomáháme zrychlit geolokační projekty

29.4.2024

Naše firma dodala výkonný GPU server s procesory AMD EPYC™ pro výzkumný projekt Umělá inteligence pro geolokační projekty – chatbot, který realizuje Gauss Algorithmic ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně a společností Clevermaps. Cílem projektu je zkrátit proces zpracování geolokačních projektů z měsíců na týdny pomocí chatbota s umělou inteligencí.

Umělá inteligence pro geolokační projekty

Tento výzkumně-vývojový projekt zásadně ovlivní zpracování geolokačních dat. Díky inovativnímu chatbotovi s umělou inteligencí se zdlouhavé měsíce práce zkrátí na pouhé týdny.

Srdcem projektu je chatbot, který uživatelům zpřístupní zadávání geolokačních úloh. To otevírá dveře k geolokační analýze i pro běžné uživatele, kteří se s ní dříve nesetkali. Chatbot jim totiž sám navrhne scénáře, metriky a způsoby zpracování dat, čímž jim ušetří čas a námahu. Výsledkem pak budou přehledné mapové vizualizace a vrstvy, vytvořené na základě ad-hoc dotazů.

Projekt realizuje firma Gauss Algorithmic ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně a společností Clevermaps. Pro efektivní trénování a testování jazykového modelu byl pořízen výkonný GPU server s procesory AMD EPYC™, dodaný společností M Computers.